Advertisement
SKIP THIS

नेपालमा काम गर्ने विदेशी श्रमिककाे श्रम इजाजत प्रक्रियालाई सहजीकरण गर्ने सरकारकाे निर्णय

लेवरपाटी संवाददाता
    २३ माघ २०७६, बिहीबार २२:३६  मा प्रकाशितकाठमाडाैँ– सरकारले विकास सहायता तथा प्राविधिक मिसनको सिलसिलामा नेपाल आउने विदेशी नागरिकलाई श्रम स्वीकृतिलगायत अन्य प्रक्रियामा सहजीकरण गर्ने निर्णय गरेको छ ।

यही माघ २० गते बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले त्यस्तो प्रयोजनका लागि नेपाल आउने विदेशी विज्ञ, परामर्शदाता, कर्मचारी, स्वयंसेवक तथा कामदारलाई प्रवेशाज्ञा र कार्यसहमति प्रदानमा सहजीकरण गर्ने निर्णय गरेको सरकारका प्रवक्ता एवं सञ्चार तथा सूचना प्रविधिमन्त्री गोकुलप्रसाद बाँस्कोटाले जानकारी दिनुभयो ।

नेपालमा रहेर विभिन्न काम गर्दै आएका विदेशी नागरिकले सम्बन्धित मन्त्रालयको सिफारिशमा गृहमन्त्रालयको कार्यसहमति र श्रम विभागबाट श्रम इजाजत लिएर मात्र नेपालमा काम गर्न पाउँछन् । विदेशी श्रमिकले श्रम इजाजत लिने प्रक्रिया निकै झण्झटिलाे भएकाे भन्दै गुनासाे हुँदै आएकाे छ ।

Write your Comment